JUNIORI: Zamalo do prve pobjede

img-20161204-wa0004U nedelju, 29.01.2016. godine odigrana je utakmica 12. kola 1. juniorske lige regije centar, u kojoj su Žirafe ugostile ekipu KK Zagreba.

Iako rezultat sugerira drugačije, kroz većinu utakmice, točnije tri četvrtine, se igralo koš za koš te se niti jedna ekipa nije uspjela odvojiti. 

Žirafe su loše ušle u utakmicu, zbog čega trener Podsuseda nakon tri minute zove time-out pri rezultatu 10:2 za Zagreb i nakon minute predaha, domaćini se vraćaju u utakmicu te preokreću rezultat u svoju korist i sve do poluvremena ne ispuštaju prednost. Napominjemo da je domaća ekipa u 19. minuti imala prednost od 11 koševa razlike, ali su brzopletost i dekoncentracija i u obrani i u napadu učinili da su na poluvrijeme otišli sa samo košem prednosti (47:46).

U drugo poluvrijeme Žirafe također ulaze čvrstom obranom i brzom igrom, no ne uspijevaju se nikako odvojiti. Cijela četvrtina igrala se koš za koš, a ekipa Zagreba odlazi na predah sa 1 poenom prednosti.

Nažalost, već početkom četvrte četvrtine, ekipa iz Trnskog radi seriju i odlazi na 10 koševa prednosti, a Žirafe se više, unatoč tome što su u jednom trenutku došli na 6 koševa zaostatka, ne uspijevaju vratiti u utakmicu.

Ovo je još jedna od utakmica u kojoj su Žirafe pružile vrlo dobru predstavu predvođeni Srabotnakom koji je zabio 24 koševa te Grozdanićem koji je pridodao 15 koševa.

KK PODSUSED – KK ZAGREB  83:98 (26:17; 21:29; 18:20; 18:32)

KK PODSUSED
Bruno Srabotnak 24, Vjeran Grozdanić 15, Karlo Filipović 13, Dominik Šoštarko 12, Josip Križanović 8, Adrian Iveković 6, Filip Jagodić 3, Borna Žarko 2, Grgur Damiani 0, Bruno Mijač 0.