Kadeti iznenadili Petrinju!

U osmom kolu 2. kadetske lige, košarkaši Podsuseda su ugostili favoriziranu ekipu iz Petrinje i napravili veliko iznenađenje pobijedivši rezultatom 67:53.

Motivirane Žirafe otvaraju utakmicu bez respekta prema gostujućoj ekipi te na kraju prve četvrtine imaju svoju najveću prednost (25:7).

U drugoj četvrtini gosti uspijevaju smanjiti zaostatak, a na "veliki odmor" košarkaši Podsuseda odlaze s prednošću od 12 koševa (33:21).

Do kraja utakmice gledamo potpuno izjednačene ekipe, a domaćin ne dopušta gostima da se rezultatski približe i učine utakmicu neizvjesnom.

Na kraju, potpuno zaslužena pobjeda Žirafa u kojoj su najveći doprinos dali Jurić sa 20 koševa, kapetan Štrlek sa 15 te Brezovec sa 10 postignutih poena.

KK PODSUSED – KK PETRINJA  67:53 (25:7,8:14,14:7,20:25)