Seniori poraženi u utakmici sezone…

U ponedjeljak, u sklopu šesnaestog kola Druge lige regije Centar, ugostili smo KK Univers. Derbi vodećih ekipa lige. Egal utakmica iz prvog dijela sezone. Borba za prvo mjesto i odlazak u kvalifikacije za Prvu ligu. Utakmica velikih uloga. Sve je to  moglo nagovijestiti odličnu predstavu u Sutinskim Vrelima. Odličan rad seniora kroz cijelu sezonu te sve spomenuto, osim naši vjernih navijača koji nas bodre cijele godine, prepoznali su i naši sugrađani te široka zagrebačka košarkaška scena. Od vremena Cedevite u Podsusedu nije zabilježen veći broj gledatelja koji je bez pretjerivanja iznosio oko 300. Možemo reći da je ova utakmica vrhunac ovogodišnje Druge lige regije Centar.
Podsused počinje, pod teretom utakmice, izrazito nervozno. U prvih nekoliko minuta ne postiže koš. Do kraja četvrtine ipak se uspjeva održati relativno prihvatljiv zaostatak pri rezultatu 13:19. U drugoj četvrtini pokazuju se naznake bolje igre i periodi u kojima su Žirafe mogle doći i do vodstva. No, ipak s izjednačenim rezultatom u drugoj četvrtini, poluvrijeme završava rezultatom 34:40. U trećoj četvrtini Podsused opet loše starta, no konsolidira svoje redove i ne dopušta protivniku da poveća svoju prednost. Na kraju izrazito dobrom obranom razlika se ne mijenja i četvrtina završava rezultatom 13:13 (47:53). U posljednjem periodu Univers većinu vremena održava razliku, ali Žirafe se bude i uspijevaju završnicu utakmice učiniti izrazito napetom. U posljednje minute susreta ulazi se u potpunosti izjednačeno, a igra se odvija koš na koš. U posljednjem napadu Žirafe imaju čak tri pokušaja postići koš, no ne uspijevaju te gosti slobodnim bacanjim dolaze do ključne pobjede sezone.

Najučinkovitiji u redovima Podsuseda bili su Harapin (12p) i trio Jesenko-Perović-Dugandžić svaki po 11 poena.

KK PODSUSED – KK UNIVERS 64:67 (13:19; 21:21; 13:13; 17:14)

KK PODSUSED
Damir Harapin 12, Bruno Jesenko 11, Maroje Perović 11, Franko Dugandžić 11, Hrvoje Planinić 5, Lovro Kušec 4, Luka Župan 4, Karlo Filipović 4, Matej Levanić – Kutni 2, Pavle Pavičić 0, Josip Baljkas 0.