Seniorima dvije pobjede u nastavku sezone…

Prošlog tjedna, u sklopu desetog kola Druge lige regije Centar, seniori su gostovali u Zaprešiću kod KK Fortuna. Prvenstveno temeljem velike pobjede u ogledu ovih dviju ekipa iz prvog dijela sezone u kojoj su Žirafe dominirale (+30), mogla se očekivati lagana utakmica za goste. No, kako to obično biva, utakmica je bila sve samo ne lagana. Fortuna igra izrazito energičnu i borbenu utkamicu ne bi li obranili domaći teren, što joj je u velikoj većini utkakmice osiguravalo blago vodstvo.  U zadnji period ulazi se s neriješenim rezultatom, a Podsused ipak uspijeva zadržati više koncentracije i u napetoj završnici osigurati novu pobjedu. Konačni rezultat bio je 78:80. Po prvi put dres Žirafa obukli su i dvojica novopridošlih igrača te u startu ostavili dobar dojam, Dugandžić s 13 i Kušec s 12 poena. Dvoznamenkasti su još bili Jesenko (16p) i Župan (12p).

KK FORTUNA – KK PODSUSED  78:80 (25:19; 17:22; 16:17; 20:22)

KK PODSUSED: Bruno Jesenko 16, Franko Dugandžić 13, Luka Župan 12, Lovro Kušec 12, Karlo Filipović 8, Matej Levanić – Kutni 8, Josip Baljkas 5, Maroje Perović 4, Damir Harapin 2, Leonardo Mazić 0, Ivan Ćosić 0, Pavle Pavičić 0

 

Proteklog vikenda, nakon ogleda sa Fortunom, u sklopu jedanaestog kola Druge lige regije Centar, ugostili smo KK Zapad. Poučeni ovosezonskim prvim međusobnim susretom, očekivala se jako dinamična i agresivna utakmica. Podsjetimo, prvi ogled završio je u korist KK Zapada i to s 18 razlike prednosti. Temeljem toga Žirafe ulaze u utakmicu izrazito angažirano i samo s jednim ciljem, pobjedom, što se vidjelo na kraju prve četvrtine gdje smo ostavili goste na svega 12 postignutih poena (20:12). Druga i treća četvrtina pružile su nešto izjednačeniju igru te se u posljednji period utkamice uzlazi s reziltatom 54:50 u korist domaćina. U zadnjoj četvrtini Žirafe ostaju smirene i rutinski privode utakmicu kraju. Konačni rezultat bio je 73:62. Najraspoloženiji kod domaćina bili su Dugandžić s 15 poena te Župan i Jesenko s 12 poena.

KK PODSUSED – KK ZAPAD 73:62 (20:12; 19:20; 15:18; 19:12)

KK PODSUSED: Franko Dugandžić 15, Luka Župan 12, Bruno Jesenko 12, Maroje Perović 9, Hrvoje Planinić 8, Josip Baljkas 7, Damir Harapin 4, Matej Levanić – Kutni 4, Karlo Filipović 2, Tomislav Matanović 0, Leonardo Mazić 0, Pavle Pavičić 0