Seniori bolji od Rudeša

Nakon pobjede u prethodnom kolu i prekida negativnog niza od dva uzastopna poraza , košarkaši Podsuseda su ugostili ekipu Rudeš Bulldogsa te ostvarili još jednu pobjedu. Na početku susreta gledamo vrlo atraktivnu napadačku košarku s obje strane. Međutim, Žirafe krajem prve četvrtine uspijevaju zaustaviti neugodnu mladu ekipu Rudeša te kvalitetnim napadačkim rješenjima “pobjeći” na +11 ( 31:20 ) . Do poluvremena domaćini uspijevaju i povećati prednost ( 49:32 ), koju zadržavaju sve do kraja utakmice.Najraspoloženiji igrači bili su Spaseski Baburek sa 22 i Luka Jurički sa 16 postignutih poena.Pred Žirafama se nove dvije domaće utakmice, a prva je već ovog vikenda kada u Sutinska vrela dolaze košarkaši Univers Bosca.

KK PODSUSED – KK RUDEŠ BULLDOGS 87:69 (31:20,18:12,19:20,19:17)

KK PODSUSED: Roko Spaseski Baburek 22, Luka Jurički 16, Bruno Jesenko 9, Bruno Srabotnak 9, Vanja Miletić 8, Dorian Ribarić 8, Sven Abramović 6, Lovro Kušec 5, Luka Jerković 2, Ian Brezovec 2, Franko Gluhović 0, Borna Radnić 0.