Slab vikend mlađih kategorija

Ovog vikenda naše mlađe kategorije igrale su čak 7 utakmica i doživjele 6 poraza. Uspješna je bila samo prva ekipa pretkadeta pobjedivši Dubravu 2 rezultatom 75:42. Igrači trenera Kralja daju nadu protivniku tek na samom početku (0:4), no već do kraja četvrtine okrećemo na 18:12. Do poluvremena je razlika +15 i raste do gotovo samog kraja utakmice. Veseli ozbiljan i srčan nastup od početka do kraja utakmice. Nastupili su: Robert Novak 17, Luka Mrinjek 9, Tadej Mažić 8, Noa Greganović 8, Elvin Elkasević 7, Martin Mustač 6, Jakov Urukalović 6, Gabrijel Golub 6, Josip Kostanić 4, Lovro Pavlešić 4, Ivan Oršulić 0.

Druga ekipa pretkadeta gostovala je u Dugoj Resi i izgubila 86:29. Nastupili su: Emanuel Pilinger 10, Matej Župić 7, Karlo Drakšić 6, Kimi Gotić 4, Javor Jelavić 2.

Selekcija U13 igrala je derbi protiv Cibone. Nakon pobjede u prvom dijelu sezone i na turniru u Samoboru, ovog puta doživjeli smo poraz u produžetku rezultatom 65:75. Protivnici od samog početka igraju zonsku obranu, od koje nisu odustali cijelu utakmicu. U tako skučenom prostoru morali smo se puno više oslanjati na šut, a koji nije pouzdano oružje u mlađim kategorijama. Protivnici vode cijelo vrijeme, razlika ide od tri do desetak poena sve do samog kraja utakmice. Tada pogađamo tri trice, odrađujemo par kontranapada i dolazimo do izjednačenja. Nakon uspješno odrađene obrane ostaje nam dvadesetak sekundi za organizaciju zadnjeg napada. Nažalost, ne uspijevamo ni uputiti šut prema košu i odlazimo u produžetke. Tamo smo igrali bez našeg kapetana, koji je izašao zbog petog prekršaja, a tako oslabljeni i umorni nismo imali snage za konačni preokret. Ipak, trebalo je ozbiljnije odraditi finiš utakmice čak i kad se vidjelo da je poraz neminovan jer smo ovakvim porazom u lošijem međusobnom omjeru, obzirom da je naša pobjeda u prvom dijelu iznosila 9 poena razlike. Opet, svakako pohvala za karakter i povratak u utakmicu u situaciji koja je djelovala izgubljeno. Nastupili su: Gabrijel Golub 21, Noa Greganović 14, Lovro Pavlešić 11, Jakov Urukalović 9, Luka Mrinjek 9, Niko Skledar 1, Lukas Stanciu 0, Jakov Paić Karega 0, Vito Kunić 0, Bruno Katić 0, Toma Mažić 0.

Selekcija U12 nastavlja s učenjem i stjecanjem iskustva. U posljednjem kolu skupine A igrali smo protiv Cedevite Junior i doživjeli očekivani poraz 49:12. Nastupili su: Levak 4, Katić 2, Vugrinec, Davidović 2, Bengez, Radić 2, Pavlica, Jagodić 2, Vidović, Perović, Celinić.

Obje kadetske ekipe doživjele su poraze. Prva ekipa igrala je protiv Larusa, dobila prvu četvrtinu 17:12 i onda stala. Budimo se tek sredinom drugog dijela kad naš kapetan dobiva udarac ramenom u lice i mora izaći s terena. Ovo kao da je naljutilo ekipu te smo s dvadesetak razlike došli na samo deset. Nažalost, slijedi par grešaka i utakmica odlazi na stranu protivnika. Konačni rezultat 48:66. Nastupili su: Zvonimir Urukalović 11, Šimun Džajkić 11, Bartol Olah 8, Grgur Blašković 7, Matej Šćuric 6, Noa Hrastinski 4, Lovro Mrinjek 1, Filip Prskalo 0, Josip Jakuš 0, Vanja Lukač 0.

Druga ekipa igrala je protiv Dugog Sela i doživjela teški poraz 57:90. Nastupili su: Matej Šćuric 11, Noa Hrastinski 11, Robert Novak 9, Vanja Lukač 6, Josip Jakuš 6, Lovro Mrinjek 6, Viktor Ivan Oršulić 4, Grgur Blašković 4, Josip Kostanić 0, Ivan Kalac 0.

Juniori su odigrali još jednu borbenu utakmicu, ali bodovi su nažalost opet otišli protivnicima. Igrali smo protiv Mladosti, koja je, pojačana našim doskorašnjim igračem Jagatićem, bolje ušla u utakmicu i nakon prve četvrtine imala 8 poena prednosti. Do poluvremena uspijevamo prepoloviti razliku, a do kraja treće četvrtine se približavamo na samo -2. Mladost radi seriju u trećoj četvrtini i dolazi na desetak poena prednosti, ali naši dečki se ne predaju, čvrstom i rizičnom obranom te brzim protunapadima, uz par zabijenih trica dolazimo opet na -2 u zadnjoj minuti. U faul završnici ipak ne uspijevamo okrenuti rezultat, ali borbenost i neodustajanje do samog kraja su za svaku pohvalu. Nastupili su: Borna Oršulić 28, Petar Magdić 24, Roko Odak 6, Zvonimir Urukalović 6, Mislav Šimunić 6, Šimun Džajkić 5, Lucas Andres Mora Asić 3, Bartol Olah 3, Niko Perasović 2, Željko Grgo 0.