Druga pobjeda kadeta u kvalifikacijama

U drugom kolu kvalifikacija ždrijebom je odlučeno da opet gostujemo. Ovaj put protivnik je bio Zabok, koji je u prvom kolu svladao Samobor. Hrabar i koncentriran ulazak u utakmicu rezultirao je našim ranim vodstvom od pet poena razlike. Sa tri zabijene trice nismo dozvolili protivniku da se koncentrira na zatvaranje reketa, a kad se reket otvorio dolazili smo do zicera. Nažalost, realizacija zicera je u današnjoj utakmici malo štekala, što se osjetilo na rezultatu i unijelo malo nervoze u našu igru. Zabok preuzima vodstvo koje na kraju prvog poluvremena iznosi sedam razlike. U treću četvrtinu ulazimo smirenije i polako smanjujemo prednost protivnika. Kako se približavamo, raste nervoza na obje strane – naša klupa dobiva tehničku, a dvije i pol minute prije kraja treće četvrtine, kod rezultata 46:46, suci isključuju trenera Zaboka. Do kraja te četvrtine i dva startera Zaboka čine pete prekršaje, ali ni to nam nije dosta da se vratimo u vodstvo – 52:51 za Zabok na kraju te četvrtine. U zadnjoj četvrtini i mi brzo ostajemo bez dva startera zbog petih faula, dok nam ostala trojica startera imaju po 4 prekršaja. U tim trenucima igramo kao da će se Zabok, bez trenera i dva bitna igrača, sam pobijediti. Nakon minute odmora naši igrači, konačno malo smireniji, preuzimaju kontrolu igre i rješavaju utakmicu u svoju korist. Konačni rezultat 74:69 za žirafe!

Sastav: Jagatić 22, Đurđević 2, Jakuš, Hrastinski 10, Hakenberg 5, Čižmak 6, Grgec, Urukalović 18, Mrinjek, Džajkić 9, Blašković 2, Pažanin