U13 i dalje uspješno kroči sezonom….

Nakon velike pobjede nad Rolingom prošlog vikenda, ovaj vikend su nas čekala još dva derbija, oba s ekipama koje nismo uspjeli pobijediti u prvom dijelu sezone: Cedevita Junior u 2. ligi i Dugo Selo u županijskoj ligi. Protiv Cedevite se odigravala slična utakmica kao i u prvom dijelu sezone (poraz nakon dva produžetka, za one koji su zaboravili), uz puno nadigravanja. Iako rezultatski to izgleda drugačije, jer smo dobili tri od četiri četvrtine i susret završili priličnom razlikom, u stvarnosti je utakmica bila napeta do samog kraja. Cedevita Junior je igrala uporno, nisu se predavali unatoč našem konstantnom vodstvu. Fantastičnu utakmicu odigrali su naši Twin Towersi, Pavić (29 poena) i Elkasević (8). U zadnju minutu utakmice ušlo se sa svega par poena razlike za Podsused, mučimo se u napadu, a onda do izražaja dolazi momčadska igra kakva nas krasi cijelu sezonu; naime, možda i odlučujuće poene u sljedeća dva napada (polaganje i jedno od dva slobodna bacanja) zabija Urukalović, kojemu su to ujedno bili i prvi poeni na utakmici! Upravo nam činjenica da se u našoj ekipi nikad ne zna tko će iskočiti može jasno dati do znanja kakav silan momčadski duh krasi ovu ekipu. Što se tiče utakmice protiv Dugog Sela, protivnici su u prvom poluvremenu pokazali zašto su nas uspjeli pobijediti u prvom dijelu sezone. Unatoč našem ranom vodstvu (17:10 kraj prve četvrtine), nisu nam dozvolili nikakvo opuštanje i do poluvremena su smanjili razliku na, zamalo, 4 poena. Malo mirniju prednost osigurao je Pavlešić pogotkom sa poludistance sa zvukom sirene (ono što klinci vole zvati, na starohrvatskom: buzzer beater! U drugom poluvremenu kapetan Mustač dodatno mobilizira svoje trupe što protivnici više nisu mogli ispratiti i utakmica završava rezultatom 68:35. Ovim pobjedama smo upisali barem po jednu pobjedu protiv svih protivnika s kojima smo se susreli u ligama ove sezone, što pokazuje napredak i spremnost za prilagođavanje svoje igre. Iako su ovo klupske stranice, valja napomenuti da su i dvije školske ekipe (natjecanja 4.-6. razredi) – OŠ Josip Jelačić i OŠ Dragutin Domjanić – koje vode naši treneri i koje su sastavljene većinom od igrača KK Podsused uspješno prošle kvalifikacije, skupine i dogurale do četvrtfinala natjecanja! Čestitamo!