Ekipa U13 počela s pripremama

Ekipa U13 (igrači 2011. godište i mlađi) počela je s pripremama za novu sezonu. Status koji ova ekipa ima nakon sjajnih prošlogodišnjih nastupa u Ligi U12 (odlazak na final 4) i na otvorenom prvenstvu Hrvatske (četvrtfinale) najbolje je pokazao protivnik koji nas je pozvao da odigramo prijateljsku utakmicu – Cedevita Junior. Njihova ionako dobra ekipa ove godine je pojačana dolaskom Gašparca iz Bosca i Artukovića iz Sesveta te su svakako među favoritima za osvajanje naslova. Igralo se 4×15 minuta, uz suđenje domaćeg trenera koji je dozvoljavao obostrano malo čvršću igru, što je svakako dobra škola za naše dječake koji dosad nisu često osjetili takav kriterij. U prvoj četvrtini smo u egalu do 8:8, zatim malo energetski padamo i Cedevita dolazi do vodstva 17:10. Međutim, vraćamo se i na kraju te četvrtine rezultat je 19:17 za domaćine. U drugoj četvrtini držimo se do sredine četvrtine, kad je rezultat 26:21, a onda slijedi serija protivnika 10:0 do kraja poluvremena. U drugom poluvremenu su naši treneri puno više rotirali kako bi svi igrači osjetili utakmicu, nositelji igre su malo fizički pali pa konačni rezultat 69:42 i nije neko iznenađenje. Svakako valja napomenuti da za našu ekipu, zbog ozljede, nije ulazio Golub, inače standardni član prve petorke. Sve u svemu, jedno dobro iskustvo za naše igrače – oni iskusniji mogli su vidjeti na čemu moraju raditi i što popraviti pred ulazak u novu sezonu, dok su oni neiskusniji mogli osjetiti razliku između igre na treningu i igre na pravoj utakmici.