Pretkadeti krenuli pobjedom u županijskoj ligi

U prvom kolu pretkadetske lige Zagrebačke županije naša prva ekipa ugostila je KK Ivanić i upisala pobjedu 59:53. Dobro otvaramo utakmicu i u prvoj četvrtini dozvoljavamo protivnicima samo jedan koš iz igre, i to na kraju četvrtine. U drugoj dopuštamo protivnicima da se razigraju pa razlika pada ispod deset poena. U trećoj četvrtini ponovno vraćamo disciplinu u obrani i odlazimo na petnaestak poena razlike. Tu razliku održavamo do pred kraj utakmice kad priliku dobivaju svi igrači što rezultira padom discipline u napadu te Ivanić iz uspješnih protunapada smanjuje našu prednost na konačnih šest razlike. Vidjelo se da je ovo tek prva utakmica u sezoni, konture igre su jasne ali igrači ih još usvajaju pa ih se možda i prekruto drže. Bilo je, naime, situacija kad su tražili rješenja naučena na treningu umjesto da pribjegnu nekom puno jednostavnijem rješenju. S druge strane, u nekim situacijama je nekim igračima nedostajalo discipline pa smo ishitrenim i neizrađenim šutevima zamalo vratili Ivanić u igru. Sve u svemu, ovo je bila čvrsto odrađena utakmica protiv protivnika koji je igrao usku obranu pa je bilo teško igrati na prodore, ali naša momčad uspjela je iznaći dovoljno rješenja za pobjedu koja niti u jednom trenutku utakmice nije dolazila u pitanje.

Sastav: R.Novak 25, G.Golub 7, L.Mrinjek 6, M.Mustač 5, J.Urukalović 4, L.Pavlešić 4, T.Mažić 4, I.Oršulić 3, P.Hrestak 1, L.Mujkić, D.Peroš