Polovičan vikend

Ovog vikenda odigrane su četiri utakmice naših selekcija. Pobjede su ostvarili pretkadeti i prva kadetska ekipa, dok su poraženi seniori i druga kadetska ekipa.

Pretkadeti su svladali momčad Samobor 2022. u šestom kolu županijske lige. Već u prvoj četvrtini se jasno vidi odnos snaga, dobivamo ju 20:4, na poluvremenu je već 48:10 i do kraja utakmice se radi na uigravanju nekih akcija i kretnji. Svi igrači su dobili priliku i svi su postigli poene. Posebno veseli da nitko nije odskakao, najbolji strijelac je bio Pavlešić s 10 poena, svi ostali su bili jednoznamenkasti što pokazuje nesebičnost koja vlada unutar ekipe. Konačni rezultat bio je 77:22.

Prva ekipa kadeta nastupila je oslabljena neigranjem kapetana, ali je svejedno došla do druge pobjede i zadržala stopostotni učinak na startu sezone. Iako smo vodili cijelu utakmicu nije to bila uvjerljiva pobjeda. Uzbudljivu, ali ne baš lijepu utakmicu obilježio je niz grešaka sa obje strane. Podsused se tu bolje snašao i, prije svega, agresivnom obranom ugrabio drugu pobjedu u dvije utakmice, rezultatom 62:57. Nastupili su: Sven Đurđević 19, Fran Jagatić 17, Noa Hrastinski 7, Šimun Džajkić 6, Jan Hakenberg 6, Marko Andrić 4, Matej Šćuric 2, Vito Čižmak 1, Lovro Mrinjek 0, Josip Jakuš 0, Marko Grgec 0. Druga kadetska ekipa poražena je u Dugom Selu. Oslabljeni bolestima i ozljedama, izuzev bljeska u trećoj četvrtini gdje smo napravili seriju 15:0 i došli na samo -4, utakmica je s naše strane bila blijeda. Puno grešaka i promašenih zicera za konačni rezultat 81:59.

Vikend su zaključili seniori porazom kod Medveščaka. U utakmici u kojoj smo gubili i trideset razlike, konačnih -11 nije tako loše. Nastupili su: Patrik Lovrić 21, Roko Ivanković 16, Tadej Buljan 13, Marko Šolaja 7, Borna Oršulić 6, Mak Vuković 4, Franko Gluhović 4, Kristijan Validžić 3, Filip Pavo Barić 2, Petar Magdić 0, Luka Meštrović 0.