Prva pobjeda juniora

Novi zanimljiv vikend za naše selekcije. Već po običaju, najranije moraju ustati oni najmlađi. Dojmljiv nastup, ali ipak poraz protiv Siska za našu U12 ekipu. Nakon što smo prvu četvrtinu izgubili 14:2, u drugoj vraćamo protivnicima istom razlikom te se na odmor odlazi rezultatom 18:18. U drugom poluvremenu manje koševa i u napetoj utakmici Sisak pobjeđuje 26:24.

Naša jedina prvoligaška ekipa ove sezone, selekcija U13, došla je do druge pobjede. Svladan je Larus, kojeg vodi naš nekadašnji trener NIkša Šilježar, rezultatom 74:47. Utakmica donekle napeta tek u prvoj četvrtini, prvenstveno zbog naših promašenih slobodnih bacanja i napadačke igre pod košem njihovog centra. Nakon što on dolazi u probleme s osobnim greškama, protivnici više nisu mogli držati ritam s našom razigranom ekipom. Opet je bilo lijepo vidjeti raznovrstan napadački arsenal naših Žirafica, gdje je prednjačio Golub s tri pogođene trice. Nastupili su: Gabrijel Golub 24, Luka Mrinjek 15, Noa Greganović 12, Jakov Urukalović 11, Lovro Pavlešić 8, Jakov Paić Karega 2, Bruno Katić 2, Karlo Stanković 0, Vito Kunić 0, Dan Levak 0, Ivan Đugum 0, Lukas Stanciu 0.

Dio ekipe U13 je odmah poslije svoje utakmice odigrao i utakmicu četvrtfinala pretkadetske lige zagrebačke županije protiv Velgora. Vrlo autoritativnim nastupom dolazimo do uvjerljive pobjede i plasmana u polufinale natjecanja. Konačni rezultat je bio 95:29.

Juniori su došli do prve pobjede ove sezone. U gostima je svladan oslabljeni Zabok rezultatom 77:55. Ovoj ekipi problem je neuigranost, obzirom da dio juniora trenira sa seniorima, a dio ove ekipe su i četvorica kadeta koji dio treninga odrađuju i sa svojom nominalnom ekipom. Pobjedu smo izborili prije svega velikom energijom u obrani, koja nam je omogućila brze koševe iz kontri. Nastupili su: Borna Oršulić 18, Petar Magdić 15, Mislav Šimunić 12, Lucas Andres Mora Asić 10, Ivan Kršnjavi 7, Zvonimir Urukalović 6, Roko Odak 5, Fran Jagatić 4, Šimun Džajkić 0, Ivan Brkić 0, Sven Đurđević 0.

Utakmice prve ekipe kadeta bi možda najbolje bilo gledati samo poslije prvog poluvremena. Opet ogroman deficit već u prvoj četvrtini, gubimo preko dvadeset razlike. Drugo poluvrijeme otvaramo energično, a kad je tako onda i sreća malo pomogne, ulazimo u seriju trica i dolazimo na desetak razlike. Međutim, nikako nismo mogli prići bliže od desetak razlike, svaki put bi se potkrale neke greške koje bi omogućile Rolingu povratak na mirniju razliku. Konačni rezultat 87:98. Nastupili su: Šimun Džajkić 25, Fran Jagatić 22, Sven Đurđević 15, Zvonimir Urukalović 10, Jan Hakenberg 6, Marko Andrić 5, Noa Hrastinski 4, Josip Jakuš 0, Lovro Mrinjek 0. Druga ekipa kadeta je nastupila odmah potom i upisala uvjerljivu pobjedu protiv Zrinjevca 1937.

Seniori su u napetoj utakmici, koja je riješena tek u zadnjoj četvrtini, poraženi na gostovanju kod MKK Novi Zagreb rezultatom 68:63. Nastupili su: Kristijan Validžić 20, Roko Ivanković 16, Patrik Lovrić 15, Filip Pavo Barić 8, Franko Gluhović 4, Borna Oršulić 0, Tadej Buljan 0, Petar Magdić 0, Marko Šolaja 0, Luka Meštrović 0.