Najmlađe Žirafice do prve pobjede!

Polovičan uspjeh naših ekipa ovog vikenda – dvije najmlađe ekipe su pobijedile, dvije najstarije izgubile.

Do prve pobjede došla je naša najmlađa selekcija, U12 ekipa, koja je svladala Bosco rezultatom 30:17. Sjajna treća četvrtina prelomila je pobjednika inače izjednačenog susreta. Nastupili su: Levak 4, Katić, Prskalo 4, Davidović, Radić, Pavlic, Vidović, Jagodić 5, Perković 2, Bengez, Škof 4, Vugrinec 11.

Nastavljeno je natjecanje u prvoj ligi U13, gdje naša ekipa još ne zna za poraz. Ovoga puta u gostima je svladan Medveščak rezultatom 80:50. Sve je bilo riješeno već nakon prve četvrtine koju dobivamo 15 poena razlike, ali uz puno grešaka u igri. Ukupno gledano nije to bila dobro odigrana utakmica s naše strane, ali treba uzeti u obzir da smo igrali bez ozlijeđenog Pavlešića. Većom rotacijom svi igrači su dobili priliku za malo više minuta što su neki od njih iskoristili za svoje prve poene u U13 ligi, na čemu im čestitamo. Nastupili su: Luka Mrinjek 29, Jakov Urukalović 20, Noa Greganović 12, Gabrijel Golub 10, Dan Levak 3, Toma Mažić 2, Karlo Stanković 2, Bruno Katić 2, Martin Mitok 0, Lukas Stanciu 0, Lovro Pavlešić 0, Sven Jelašić 0.

Juniori su hrabro odigrali protiv, objektivno, jače i više ekipe Samobora. Loš ulazak u utakmicu dovodi nas vrlo rano u dvoznamenkasti zaostatak i nakon prve četvrtine gubimo 24:15. Buđenje i hrabriji pristup koji pokazujemo u drugom dijelu prve četvrtine zadržavamo kroz sljedeće dvije, koje dobivamo i u zadnju četvrtinu ulazimo samo s četiri poena zaostatka (49:53). U dva navrata dolazimo do izjednačenja, a kod rezultata 60:60 primamo prvo tricu iz izrađene akcije – što nije toliki problem – a zatim gubimo loptu odmah po izvođenje ispod koša i primamo još jednu tricu; ova mini serija Luke Žganjera (koji je dotad bio limitiran na jednoznamenkasti broj poena, a inače je drugi strijelac lige!) odvukla je Samobor u mirnije vode i praktički riješila utakmicu. Iako nam je žao zbog poraza kojemu nije kumovala loša igra već neke loše odluke u ključnim trenucima, svejedno moramo pohvaliti pristup, borbenost i požrtvovnost. Bila je to utakmica nakon koje smo mi iz publike osjećali žal zbog poraza, jer smo osjećali da smo mogli do pobjede, ali ne i gorčinu – jer su naši igrači dali sve od sebe! Nastupili su: Petar Magdić 19, Roko Odak 18, Borna Oršulić 8, Fran Jagatić 6, Lucas Andres Mora Asić 4, Ivan Kršnjavi 3, Mislav Šimunić 3, Zvonimir Urukalović 2, Ivan Brkić 2, Mislav Grizelj 0, Karlo Andrijević 0, Šimun Džajkić 0.

Seniori su upisali poraz od Maksimira, druge ekipe na ljestvici. Nakon dobivenog prvog poluvremena, pobjednika odlučuje loša treća četvrtina koju gubimo čak 18 razlike. Za utjehu nam ostaje činjenica da smo dobili tri od četiri četvrtine, što pokazuje da smo u stanju nositi se s najjačim ekipama lige. Nastupili su: Kristijan Validžić 17, Bruno Srabotnak 17, Marko Šolaja 16, Filip Pavo Barić 12, Roko Ivanković 7, Luka Meštrović 5, Patrik Lovrić 3, Tadej Buljan 2, Franko Gluhović 0, M Juković 0.