Seniori slavili protiv Larusa

U ‘prometnom’ vikendu, a koji je tek najava onoga što slijedi u narednom razdoblju, vrijedan rezultat ostvarili su naši seniori pobjedom u derbiju sredine ljestvice protiv Larusa. Obje ekipe imale su prije ovog dvoboja omjer pobjeda i poraza 6:6 i obje su naravno pobjedom htjele podići omjer iznad 50 posto. Uspjelo je to našim dečkima koji su odličnom prvom četvrtinom postavili temelje, a onda u trećoj četvrtini sagradili ostatak pobjede. Nastupili su: Roko Ivanković 24, Filip Pavo Barić 17, Marko Šolaja 16, Kristijan Validžić 5, Bruno Srabotnak 4, Franko Gluhović 4, Patrik Lovrić 2, Tadej Buljan 2, Borna Oršulić 0, Luka Meštrović 0, Grgur Damiani 0.

Juniori su porazom protiv Medveščaka 78:98 zasjeli (nadamo se privremeno) na posljednje mjesto drugoligaške ljestvice. Iako smo imali napadački raspoloženog Bornu Oršulića i šuterski raspoloženog Ivana Kršnjavog, obrana nije bila na nivou, čemu svjedoči i broj primljenih koševa. Nadamo se budućem boljem angažmanu u obrani jer ćemo u suprotnom teško do boljih rezultata. Nastupili su: Borna Oršulić 35, Ivan Kršnjavi 20, Roko Odak 12, Petar Magdić 5, Mislav Šimunić 2, Zvonimir Urukalović 2, Lucas Andres Mora Asić 2, Fran Jagatić 0, Karlo Andrijević 0, Ivan Brkić 0, Šimun Džajkić 0, Mislav Grizelj 0.

Brojčano oslabljeni kadeti (sedam igrača) su bez najboljeg strijelca Jagatića i još nekoliko standardnih igrača pružili dobar otpor KaBi u prvom poluvremenu, ali nakon nekoliko grešaka na početku drugog poluvremenu protivnih odlazi na osjetnu razliku koju više nismo uspjeli smanjiti. Iako je KaBa prvu četvrtinu dobila čak 17 razlike, ne odustajemo i do poluvremena razliku smanjujemo na samo 10 razlike. Nažalost, u trećoj četvrtini tonemo prvenstveno psihički i tu je utakmica riješena. To nam je već drugi uvjerljiv poraz od ovog protivnika, nakon onog u kvalifikacijama, u kojem isto nismo bili kompletni. Nadamo se da ćemo u proljetnom srazu s njima biti kompletni, imati bolji pristup i, prvenstveno sebi samima, pokazati da se možemo nositi s ovom karlovačkom ekipom. Nastupili su: Zvonimir Urukalović 22, Šimun Džajkić 18, Noa Hrastinski 17, Grgur Blašković 9, Matej Šćuric 7, Lovro Mrinjek 6, Josip Jakuš 0.

Druga kadetska ekipa bila je uvjerljiva na gostovanju u Jaski, svladavši domaćina 105:52. Nastupili su: Grgur Blašković 30, Lovro Mrinjek 17, Josip Jakuš 14, Marko Grgec 13, Tadej Mažić 8, Josip Kostanić 7, Filip Prskalo 6, Noa Hrastinski 5, Filip Vidović 5.

Krenule su i pretkadetske lige. Odgođen je susret prve ekipe na zahtjev protivnika, dok je druga ekipa poražena u Zaboku od Ksavera 43:39, nakon što smo na poluvremenu imali vodstvo od 9 poena. Šteta.

Selekcija U13 pobijedila je vršnjake iz Dubrave. Puno ozbiljnijim pristupom nego što je to bilo protiv Medveščaka već u prvoj četvrtini opravdavamo ulogu favorita i protivnicima dozvoljavamo samo 5 poena (25:5). Na poluvremenu je rezultat 44:12, u drugom poluvremenu smo malo popustili ali i taj dio igre smo dobili 6 razlike. Konačan rezultat bio je 77:39. Nastupili su: Gabrijel Golub 20, Jakov Paić Karega 12, Noa Greganović 11, Luka Mrinjek 10, Lovro Pavlešić 10, Jakov Urukalović 5, Vito Kunić 5, Martin Mitok 2, Lukas Stanciu 2, Toma Mažić 0. Sljedeći vikend ovu ekipu očekuje derbi protiv Novog Zagreba.