Porazni vikend

U mnoštvu utakmica koje smo odigrali ovog vikenda nismo uspjeli doći do nijedne pobjede. Ipak, dok su neke ekipe šaptom pale, neke su ipak pokazale visoku razinu borbenosti i nisu se predavale do samog kraja utakmice.

Selekcija U13 je išla u goste Cedeviti Junior i doživjela drugi poraz zaredom. Nažalost, u ovoj utakmici, za razliku od utakmice u prvom dijelu sezone, nismo uspjeli držati priključak s protivnicima. Cedevita se odvojila već u prvoj četvrtini na sedam razlike. Početkom druge četvrtine radimo seriju 6:0 i potpuno se približavamo, ali onda nam protivnici do kraja četvrtine rade seriju 23:4 i odlaze na teško dohvatljivih 20 razlike. Ipak, Žirafice se nisu predavale, ali ovo je bila jedna od onih utakmica kad ništa nije ulazilo, a tako se nije moglo pobijediti jaku i motiviranu ekipu Cedevite. Konačni rezultat 78:50. Nastupili su: Jakov Urukalović 19, Lovro Pavlešić 10, Noa Greganović 7, Luka Mrinjek 6, Gabrijel Golub 5, Niko Skledar 2, Jakov Paić Karega 1, Vito Kunić 0, Bruno Katić 0, Dan Levak 0, Lukas Stanciu 0.

Prva pretkadetska ekipa je u susret protiv Maksimira ušla malo tromo, dopustila početnu prednost protivnicima ali smo onda povezali konce, zaigrali borbenije u obrani i vrlo brzo okrenuli rezultat. U drugoj četvrtini dolazimo na desetak poena razlike i dojam je da je samo pitanje s koliko razlike ćemo dobiti utakmicu. Međutim, onda naš najbolji strijelac Novak radi treći prekršaj, a njegovim izlaskom naš napad staje. Ostali igrači kao da su se bojali pogledati koš i protivnici preokreću. U drugom poluvremenu u igri nas drže Elkasević i Mustač, ali ostatak ekipe nije pratio njih dvojicu. Iako je trener Kralj pokušavao na sve načine razbuditi svoje trupe, ovaj put je izostala reakcija igrača. Šteta, bolja smo ekipa, u Maksimiru je cijelo vrijeme jedan igrač igrao simultanku, ali na ovoj utakmici to nismo pokazali. Nastupili su: Robert Novak 16, Martin Mustač 12, Elvin Elkasević 11, Blaž Čusak 5, Josip Kostanić 4, Petar Hrestak 4, Lovro Mrinjek 0, Lovro Pavlešić 0, Noa Greganović 0, Tadej Mažić 0, Gabrijel Golub 0, Jakov Urukalović 0.

Druga pretkadetska ekipa doživjela je peti poraz u isto toliko ligaških utakmica. Ovoga puta bolji su bili gosti iz Rudeša rezultatom 31:76. Nastupili su: Luka Uzelac 15, Petar Radić 4, Kimi Gotić 4, Javor Jelavić 4, Marko Đugum 2, David Peroš 2, Matej Župić 0, Emanuel Pilinger 0, Karlo Drakšić 0, Grgur Marjanović 0.

Prva kadetska ekipa gostovala je kod Sesveta i, nakon dugo vremena, odigrala utakmicu u kojoj smo bili unutra od početka do kraja. Krajnji rezultat je poprilično nerealan jer smo na otprilike dvije i pol minute do kraja imali minus sedam i kontranapad koji, nažalost, nismo uspjeli uspješno završiti. Da jesmo, tko zna kako bi završila utakmica. Igrali smo borbeno od samog početka i dobili prvu četvrtinu 18:10. U drugoj četvrtini kreće kanonada trica naših protivnika, a ta kanonada nije stala do kraja utakmice. Primili smo, naime, čak 13 trica, što nije baš često za ovu dobnu kategoriju. I nije se tu radilo o lošoj obrani, naprotiv, dobar dio tih trica igrači Sesveta su potegnuli jer nije bilo drugog rješenja – ali je ulazilo. Naša, nazovimo to tako, rekonstruirana ekipa (novi trener, odlazak najboljeg strijelca u drugi klub, povratak Davida Špehara u ekipu nakon godinu dana pauze zbog ozljede, dolazak novog igrača Bartola Olaha) pokazala je da može igrati protiv vodeće ekipe lige. Ako ćemo i dalje igrati s ovakvim pristupom, borbeno do kraja i bez padanja u malodušnost, pobjede će sigurno doći. Nastupili su: Šimun Džajkić 19, Noa Hrastinski 13, Zvonimir Urukalović 9, Grgur Blašković 8, Bartol Olah 6, David Špehar 6, Matej Šćuric 0, Lovro Mrinjek 0.

Juniori su poraženi od Zaboka u derbiju začelja. Obrambeno i napadački katastrofalno prvo poluvrijeme odredilo je tijek utakmice. Iako smo znali da Zabok igra zonski presing i znali što nam je činiti da to probijemo, u dodavanjima smo izgubili valjda desetak lopti koje su rezultirale brzim kontrama i laganim koševima protivnika. U drugom poluvremenu konačno uspijevamo stabilizirati svoje redove i, sredinom zadnje četvrtine, dolazimo do izjednačenja. Nažalost, onda radimo par grešaka, protivnici se opet odvajaju i više se ne uspijevamo vratiti. Konačan rezultat 76:89. Nastupili su: Petar Magdić 36, Borna Oršulić 14, Roko Odak 9, Ivan Kršnjavi 5, Mislav Šimunić 4, Niko Perasović 2, Ivan Brkić 2, Zvonimir Urukalović 2, Lucas Andres Mora Asić 1, Šimun Džajkić 1, Željko Grgo 0, Bartol Olah 0.

Seniori su pružili vrlo dobar otpor jednoj od dvije vodeće ekipe lige, Sesvetama. Prvo poluvrijeme dobivamo čak devet poena razlike, ali u drugom poluvremenu snaga protivnika dolazi do izražaja te Sesvete pobjeđuju rezultatom 95:82. Nastupili su: Marko Šolaja 20, Kristijan Validžić 14, Filip Pavo Barić 14, Roko Ivanković 12, Bruno Srabotnak 10, Franko Gluhović 8, Luka Meštrović 4, Tadej Buljan 0, Patrik Lovrić 0, Borna Oršulić 0, Leonardo Mazić 0, Grgur Damiani 0. Ovim porazom pali smo na peto mjesto, ali pobjedom u zadnjem kolu protiv Krapine mogli bismo se vratiti na četvrto mjesto. Opet, koji god završili, iza naše ekipe je vrlo dobra sezona – ne samo da je osiguran ostanak u ligi, već ju završavamo u gornjem dijelu tablice, a uz to smo uspjeli u ozbiljnu rotaciju uvesti prošlosezonske juniore te dati prilike ovogodišnjim juniorima da se privikavaju na seniorsku košarku. Na tome čestitamo treneru i igračima!