Seniorima derbi za četvrto mjesto

Naša mlada seniorska momčad nastavlja s uspješnim putom kroz sezonu. U derbiju sredine ljestvice uspješno smo obranili četvrto mjesto pobjedom protiv izravnih konkurenata, KK Fortune iz Zaprešića. Sjajno prvo poluvrijeme, koje smo dobili s čak 16 poena razlike, trasiralo je put do ove vrijedne pobjede kojom smo pobjegli najbližim pratiteljima na dvije pobjede razlike. Malo padamo u trećoj četvrtini, na kraju koje protivnici dolaze na samo minus pet, ali onda u posljednjoj četvrtini radimo seriju 10:0, odlazimo ponovno na 15 razlike (78:63) na tri i pol minute do kraja i tu je utakmica bila riješena. Čestitke igračima i stručnom stožeru! Nastupili su: Marko Šolaja 23, Roko Ivanković 21, Filip Pavo Barić 10, Kristijan Validžić 9, Bruno Srabotnak 6, Tadej Buljan 6, Patrik Lovrić 3, Franko Gluhović 2, Borna Oršulić 0, Luka Meštrović 0, Grgur Damiani 0.

Selekcija U13 odigrala je utakmicu 9. kola Prve lige u gostima kod Larusa. U utakmicu su dječaci ušli čvrsto u obrani, razigrano u napadu i već smo nakon par minuta vodili 10:0. Do kraja četvrtine nastavljamo biti efikasni u napadu, ali malo popuštamo u obrani pa prva četvrtina završava rezultatom 31:16. Do kraja poluvremena održavamo ovu prednost te se na poluvrijeme odlazi s mirnih 18 razlike. Ako je i bilo sumnji u konačni rezultat, te su sumnje uklonjene u trećoj četvrtini, koju opet dobivamo dvoznamenkastom prednošću i odlazimo na nedostižnih tridesetak poena razlike. Zadnja četvrtina je bila prilika da isprobamo neke nove kombinacije, ali rezultat nije padao i pobjeđujemo rezultatom 86:52. Slijedi pauza u natjecanju, a onda nam u goste dolazi Cibona – pozivamo sve navijače da dođu pružiti podršku našoj mladoj ekipi protiv ekipe koja će zasigurno htjeti uzvratiti za poraz koji smo im nanijeli u njihovom domu u prvom dijelu sezone. Nastupili su: Lovro Pavlešić 24, Gabrijel Golub 16, Niko Skledar 14, Noa Greganović 13, Jakov Urukalović 11, Jakov Paić Karega 8, Lukas Stanciu 2, Dan Levak 0, Ivan Đugum 0, V Medić 0.

U 4. kolu V. pretkadetske lige naša druga pretkadetska ekipa poražena je od Samobora 2 rezultatom 35:76. Nastupili su: Luka Uzelac 15, Petar Radić 11, Grgur Marjanović 3, Robert Kostanjevac 2, Luka Jurić 2, Matej Župić 2, Vid Krijan 0, Emanuel Pilinger 0, David Brkić 0, Karlo Drakšić 0, David Peroš 0.