Kadeti zakucani na dno

Ovaj produljeni sportski vikend, koji je započeo još u četvrtak nastupom U13 selekcije, a završava u ponedjeljak nastupom prve ekipe pretkadeta, donio nam je pomiješane osjećaje.

Drago nam je bilo vidjeti dvije pobjede U13 selekcije, prve ekipe protiv Samobora i razvojne ekipe protiv Fortune u županijskoj ligi. Selekcija U13 vratila se na pobjedničke staze i pokazala da prvi poraz, ako već nije zaboravljen, barem jest arhiviran i da se ekipa pokrenula dalje. Protiv Samobora od samog početka ulazimo dominantno u utakmicu, nakon samo minutu i pol vodimo 8:2, do kraja četvrtine prednost raste na 13 razlike uz, za ovu kategoriju pomalo nestvarnih, 29 poena u četvrtini. U drugoj četvrtini malo padamo u realizaciji, ali u sljedeće dvije se vraćamo na razinu na kojoj smo ove sezone navikli gledati ovu ekipu i dolazimo do uvjerljive pobjede 87:48. Nastupili su: Lovro Pavlešić 25, Luka Mrinjek 16, Jakov Urukalović 12, Niko Skledar 12, Gabrijel Golub 8, Jakov Paić Karega 6, Dan Levak 4, Noa Greganović 4, Lukas Stanciu 0, Toma Mažić 0. Razvojna ekipa koja nastupa u županijskoj ligi došla je do pobjede protiv Fortune u gostima. Vrlo uvjerljivim nastupom došli su do pobjede 94:18 i pokazali da se i na njih sve ozbiljnije može računati.

Druga pretkadetska ekipa nastavlja svoje kaljenje u V. ligi. U gostima kod Krapine poraz 67:33. Nastupili su: Luka Uzelac 17, Matej Župić 4, Vid Krijan 4, David Brkić 3, Robert Kostanjevac 2, Grgur Marjanović 2, Luka Jurić 1, Kimi Gotić 0, David Peroš 0.

Donedavno nam je bilo krivo što naši kadeti igraju toplo-hladno; ovo stanje se nažalost promijenilo nagore, sad igraju samo hladno. Iako smo bili kompletni, iako nam je u goste došla (do ovog kola) posljednje plasirana momčad lige, totalno beskrvnim nastupom doživjeli smo uvjerljiv i zaslužen poraz. Rezultatski to nije izgledalo loše čak do sredine treće četvrtine, kad se približavamo na samo 6 poena zaostatka. Nakon toga totalni potop, brzamo u napadu, prihvaćamo haklerski stil igre koji forsira protivnik, ne kontroliramo igru i u toj konfuziji primamo čak 106 poena. Sramotno je blaga riječ. U posljednje tri minute naša ekipa primila je 12 poena u seriji, ne zabivši nijedan. Većina tih poena bila je rezultat ukradenih lopti i kontranapada, što pokazuje totalnu nezainteresiranost igrača koji su u tom trenutku bili na terenu. Ova ekipa mora i može bolje, što se vidjelo u nekim utakmicama kvalifikacija i u prva tri kola ove sezone. Ukoliko stvari brzo ne popravimo, slijedi nam pad u treću ligu, što bi bila velika pljuska za klub obzirom da smo prije svega par sezona u ovoj kategoriji igrali i prvu ligu. Nastupili su: Fran Jagatić 29, Grgur Blašković 18, Šimun Džajkić 13, Zvonimir Urukalović 11, Noa Hrastinski 5, Jan Hakenberg 2, Matej Šćuric 0, Josip Jakuš 0, Marko Grgec 0, Vanja Lukač 0.

Juniori su također doživjeli uvjerljiv poraz, ali u bitno drugačijim okolnostima. Najbolji igrač nije nastupio zbog zavrzlama s terminom odigravanja utakmice, kadeti koji nastupaju za juniore su bili istrošeni zbog netom završene utakmice kadetske lige, uz to nam je jedan od startera dobio tri prekršaja u prve tri minute utakmice… Također, uzevši u obzir da je većina naših igrača ulazno godište, a čak trojica su kadeti, jasno je da ova ekipa mora mukotrpno raditi da bi došla do pobjede u ovakvoj konkurenciji. Opet, vidjela se borbenost ali, nažalost, i veliki broj grešaka. Nastupili su: Petar Magdić 24, Roko Odak 18, Mislav Šimunić 12, Šimun Džajkić 9, Lucas Andres Mora Asić 4, Niko Perasović 2, Zvonimir Urukalović 2, Fran Jagatić 0, Ivan Brkić 0.

Druga kadetska ekipa igrala je protiv vodeće momčadi IV. lige, kojoj je jedini poraz nanijela upravo naša ekipa u prvom kolu. Nažalost, ovoga puta protivnici su bili bolji i pobijedili rezultatom 65:53. Veseli da su priliku dobili svi igrači, među kojima i dvojica pretkadeta. Porazu nije kumovala toliko kvaliteta protivnika koliko veliki broj naših grešaka, loših dodavanja i promašenih zicera. Nastupili su: Noa Hrastinski 16, Jan Hakenberg 15, Grgur Blašković 8, Vanja Lukač 4, Robert Novak 4, Marko Grgec 4, Josip Jakuš 2, Filip Prskalo 0, Viktor Ivan Oršulić 0, Ivan Kalac 0, Josip Kostanić 0.