5 nastupa, 4 pobjede

Iza naših ekipa je uspješan natjecateljski vikend, iako se u njega krenulo subotnjim porazom druge ekipe pretkadeta od ekipe Zapad II rezultatom 44:56. Nastupili su: Luka Uzelac 17, Luka Jurić 10, Grgur Marjanović 8, Kimi Gotić 8, Emanuel Pilinger 1, Karlo Drakšić 0, Matej Župić 0, Danijel Bačić 0, Javor Jelavić 0.

Za bolje raspoloženje već cca sat vremena kasnije pobrinula se prva pretkadetska ekipa koja je u gostima svladala Dubravu II rezultatom 82:54. Odličan ulazak u utakmicu, gdje smo nakon šest minuta igre imali vodstvo 15:0, uvelike je usmjerilo vodu na naš mlin. Odigrali smo odgovorno u obrani i raznovrsno u napadu, a posebno veseli odličan nastup našeg centra, Elvina Elkasevića, kojeg je na ovoj utakmici bio pun teren i koji je svojom leđnom tehnikom dao novu dimenziju našoj igri. Nastupili su: Robert Novak 16, Vice Oršulić 12, Luka Mrinjek 12, Gabrijel Golub 12, Martin Mustač 8, Elvin Elkasević 7, Noa Greganović 6, Josip Kostanić 5, Jakov Urukalović 2, Tadej Mažić 2, Ivan Oršulić 0.

Nedjeljno jutro započelo je pobjedom naših najmlađih Žirafica (U12) protiv ekipe Vučići Wolfcubs 32:29. Levak i Katić pokazali su da je treniranje sa selekcijom U13 prilikom priprema za poluzavršnicu, kao i boravak na samom turniru u Splitu pozitivno utjecao na njihovo samopouzdanje; sjajno su predvodili suigrače do nove pobjede. Nastupili su: Jagarčec, Vugrinec, Valičević, Jagodić 2, Levak 19, Vidović, Radić 2, Perović, Davidović, Katić 7.

Nedjelja navečer bila je rezervirana za prvu kadetsku ekipu i susret s Goricom. U prvom susretu ovih dviju ekipa sjajno smo krenuli u utakmicu, dobili prvu četvrtinu, a onda gotovo pa sami sebe pobijedili zbog problema s osobnim pogreškama. Ovoga puta su svi igrači ostali na raspolaganju do kraja utakmice, a time je i naša igra cijelu utakmicu bila kompaktnija. Krenuli smo dobro, u nekoliko navrata tijekom utakmice imali smo desetak poena razlike, ali nikako nismo uspijevali prelomiti. To nam se skoro obilo o glavu u zadnjoj četvrtini, kad se protivnik potpuno približava, ali s nekoliko uzastopnih koševa ipak vraćamo utakmicu u mirne vode i dolazimo do pobjede 81:74. Nastupili su: Šimun Džajkić 30, Zvonimir Urukalović 21, Matej Šćuric 7, Lovro Mrinjek 6, Noa Hrastinski 5, Grgur Blašković 5, Bartol Olah 4, Marko Grgec 3, Jan Hakenberg 0, Josip Jakuš 0, Robert Novak 0.

Druga kadetska ekipa svoju je utakmicu protiv Maksimira II igrala u ponedjeljak i pobjedom završila sezonu. Četvrto mjesto je već ranije bilo osigurano, nismo mogli ni gore ni dolje, ali veseli ozbiljan pristup u većem dijelu utakmice, a pogotovo nakon nešto lošije prve četvrtine. Već do poluvremena smo okrenuli rezultat, a u drugom nismo više dopustili domaćinima da se približe. Zanimljivo je da je u obje ekipe zaigralo nekoliko pretkadeta koji će se susresti i sljedeće srijede u sklopu treće pretkadetske lige te su u obje momčadi pretkadeti bili i najbolji strijelci. Konačni rezultat 65:37. Nastupili su: Vice Oršulić 16, Jan Hakenberg 12, Marko Grgec 10, Lovro Mrinjek 9, Josip Kostanić 8, Tadej Mažić 6, Josip Jakuš 2, Matej Šćuric 2, Filip Prskalo 0.