Kadetima još jedna infarktna završnica!

Nakon što su u prošlom kolu svladali Sisak pobjedničkim košem tri sekunde prije kraja utakmica, naši kadeti su u ovom kolu još malo produžili triler – ovaj put je koš za pobjedu ubačen sekundu do kraja susreta! Gostovanje kod Rolinga u Karlovcu započeli smo vrlo dobrom prvom četvrtinom, u kojoj dobrom obranom i brzim protunapadima dolazimo na desetak poena prednosti. Pred sam kraj četvrtine imamo sedam razlike i napad koji ne uspijevamo iskoristiti, dok protivnici uspijevaju ubaciti tricu sa zvukom sirene i smanjiti na samo 4 razlike. Kao da nas ta trica uvlači u nervozu, puštamo protivnicima inicijativu i na poluvrijeme se odlazi s prednošću Rolinga 45:43. U trećoj četvrtini Roling pokazuje zašto se nalazi u gornjem domu tablice – vrlo dobro koriste naš pad u igri i odlaze na desetak razlike. Ipak, za razliku od nekih drugih utakmica ove sezone, naši dečki se ne predaju nego polako grickaju prednost protivnika i do kraja četvrtine se vraćamo na podnošljivih tri poena razlike. To su trenuci kad nas je svojim potezima nosio Džajkić, koji je utakmicu završio s 40 poena. U zadnjoj četvrtini stalno smo blizu, ali kad god imamo priliku doći u puni egal, radimo neke nepotrebne greške. I tako sve do zadnje 23 sekunde, kada smo na minus jedan. Koristimo zadnju minutu odmora i krećemo sa svoje polovice. Na 14 sekundi do kraja fauliran je kapetan Urukalović. Mrtav-hladan staje na liniju slobodnih bacanja i zabija oba bacanja. Vodimo! Ipak, sad Roling koristi svoju minutu odmora i kreće u napad na našoj polovici. Lopta dolazi do fizički najdominantnijeg igrača utakmica koji doslovce ugurava loptu u koš na devet sekundi do kraja! Opet smo u minusu, a više nemamo minutu odmora. Izvodimo loptu, ona dolazi do Urukalovića koji sa svoje polovice juri prema reketu protivnika i čeka dok ga nisu udvojili. Nakon toga iz skoka dodaje loptu Hrastinskom koji iz teške pozicije (čak malo iza table) uspijeva pogoditi sekundu do kraja utakmice! Roling više ne stiže uputiti šut i nova pobjeda je tu! Glavni glumci u ovom trileru bili su: Šimun Džajkić 40, Zvonimir Urukalović 20, Bartol Olah 15, Noa Hrastinski 11, Matej Šćuric 5, Vito Čižmak 4, Jan Hakenberg 2, Lovro Mrinjek 0, Vanja Lukač 0, Josip Jakuš 0, Marko Grgec 0, dok režiju potpisuje Nikša Šilježar. Čestitke svima!

Inače, ovaj ‘vikend’ nam se rastegnuo na čak pet dana, jer smo utakmice igrali od četvrtka do ponedjeljka. Prvi su, u četvrtak, juniori gostovali kod Samobora. Vrlo dobar ulazak u utakmicu protiv favorita, u jednom trenutku vodimo i dvanaest razlike i izgleda kao da imamo protivnike u knockdownu. Nažalost, vlastitim greškama, padom ritma i koncentracije dopuštamo Samoborcima da se vrate u igru, a to je ova iskusna ekipa, iako u skraćenoj rotaciji, znala iskoristiti. Konačni rezultat 88:69. Nastupili su: Petar Magdić 18, Mislav Šimunić 13, Borna Oršulić 13, Ivan Kršnjavi 12, Lucas Andres Mora Asić 8, Bartol Olah 3, Ivan Brkić 2, Niko Perasović 0, Zvonimir Urukalović 0, Šimun Džajkić 0, Roko Odak 0, Grgo Zeljko 0.

U petak su u goste Larusu II išli pretkadeti. Vrlo dobra utakmica, pogotovo prvo poluvrijeme u kojem u potpunosti kontroliramo igru i na odmor odlazimo sa 16 poena prednosti. Pad u trećoj četvrtini dovodi nas na samo 5 poena prednosti prije nego što se stabiliziramo na desetak poena prednosti. U zadnjoj četvrtini smo opet ona ekipa iz prvog poluvremena, protivnici to ne mogu pratiti i dolazimo do uvjerljive pobjede 71:49. Nastupili su: Robert Novak 17, Jakov Urukalović 14, Luka Mrinjek 12, Lovro Pavlešić 9, Gabrijel Golub 8, Josip Kostanić 3, Elvin Elkasević 2, Martin Mustač 2, Blaž Čusak 2, Noa Greganović 2, Tadej Mažić 0, Ivan Oršulić 0.

U ponedjeljak je selekcija U13 gostovala kod ekipe Dubrave i ostvarila uvjerljivu pobjedu 66:31. Utakmica koju smo možda lomili malo duže nego što smo očekivali nakon iskustava iz prethodnih susreta s ovom ekipom, ali pobjeda ipak niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Nastupili su: Gabrijel Golub 16, Luka Mrinjek 13, Lovro Pavlešić 11, Niko Skledar 9, Noa Greganović 5, Jakov Urukalović 4, J Pivac 4, Toma Mažić 2, Bruno Katić 2, Lukas Stanciu 0, Jakov Paić Karega 0, Ivan Đugum 0.

Ovog vikenda su igrale i druge ekipe kadeta i pretkadeta. Pretkadeti su poraženi od Dubrave III rezultatom 80:40, a nastupili su: Luka Uzelac 11, Kimi Gotić 6, Grgur Marjanović 6, Marko Đugum 5, Petar Radić 4, Karlo Drakšić 2, Emanuel Pilinger 2, Luka Jurić 2, Javor Jelavić 2, Robert Kostanjevac 0. Kadeti II su slavili na gostovanju kod nedoraslog Zrinjevca 1937 rezultatom 112:22. Nastupili su: Vice Oršulić 26, Tadej Mažić 20, Vanja Lukač 16, Ivan Kalac 14, Marko Grgec 14, Josip Kostanić 10, Josip Jakuš 8, Jan Hakenberg 2, Noa Hrastinski 2.